Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Po zadání Vašeho přihlašovacího emailu Vám bude odesláno nové heslo, které si budete moci změnit po přihlášení.
Odeslat
/ Tipy a triky /
Individuální procvičování na tabletech a přehled učitele o výsledcích
Podrobné informaceJak to funguje?Srovnání základních sad

Individuální procvičování na tabletech a přehled učitele o výsledcích

Tablety mají pro děti určité kouzlo a procvičování příkladů je touto formou baví rozhodně více, než nudné sloupečky v sešitě. A okouzlení technikou by mělo být využito, dokud trvá. Pro různé operační systémy lze ve Storech stahovat nejrůznější aplikace, které pamětné počítání procvičují. Tyto aplikace jsou ideální pro individuální procvičování, jejich nevýhodou však je, že se musí instalovat na každé zařízení a učitel musí oběhnout všechny tablety i při zjišťování dosažených výsledků.

Systém EduBase, který je součástí tabletové učebny ASUS Edu Class, také podporuje výukové aktivity zaměřené na pamětné počítání. Jejich výhodou však je hromadné zadání z počítače/tabletu učitele a následné shromažďování všech výsledků.

Výukové aktivity umožňují učiteli zobrazit na žákovských tabletech náhodně vygenerované příklady, které žáci individuálně řeší. Příklady mohou procvičit sčítání/odčítaní, násobení/dělení nebo porovnávání čísel a u každé aktivity lze nastavit různé parametry, pomocí kterých příklady gradují.

Tyto aktivity je možné zařadit jako procvičení probírané látky v hodině nebo si ji mohou žáci spustit kdykoliv sami a trénovat třeba z domova. Výsledky každého cvičení se zaznamenávají a učitel má přehled o četnosti i úspěšnosti žákovských pokusů.

Porovnávání čísel

Porovnávání čísle je aktivita, která na žákovských tabletech postupně vygeneruje a zobrazí požadovaný počet úloh typu 5>2. Úlohám lze nastavit různé parametry:

Odpovědi žáků se automaticky vyhodnotí a výsledky se postupně zobrazují na zařízení učitele.

Sčítání a odčítaní

Aktivita na žákovských tabletech postupně vygeneruje a zobrazí požadovaný počet úloh na procvičení operací sčítání a odčítání. Úlohám lze nastavit tyto parametry:

Omezení výsledku z vybraného rozsahu vám zaručí, že při počítání do 20 nedostanou děti příklad 18+19=... Díky nastavitelným parametrům aktivita roste spolu s vědomostmi žáků. 

Násobení a dělení

Aktivita Násobení a dělení na žákovských tabletech postupně vygeneruje a zobrazí požadovaný počet úloh malé násobilky (do 100) dle nastavených parametrů:

Procvičují se příklady pouze malé násobilky, žáka tedy nepřekvapí úloha typu 26x3. Výsledek je sice do stovky, ale začínající počtář si s ní pravděpodobně nebude umět poradit.

A jak to vidí učitel?

Už v průběhu řešení příkladů se učiteli na jeho zařízení postupně zobrazují výsledky jednotlivých žáků. U každého žáka si může učitel zobrazit podrobný přehled všech příkladů včetně řešení žáka a podívat se, kde žák nejčastěji chybuje.

Všechny výsledky se automaticky ukládají v databázi výsledků, ke kterým má učitel kdykoliv přístup. Zde nalezne i přehled příkladů a výsledků, které si žáci procvičovali samostatně doma.

Aktivity se dále rozšiřují

Aktivity uvedené v tomto článku i skupinové aktivity popsané v předchozím článku jsou již dokončeny a připraveny pro využití ve výuce. Chystáme pro Vás další aktivity a budeme se těšít i na Vaše náměty, co byste chtěli s žáky a tablety ve výuce procvičovat právě vy.

29.4.2014