Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Po zadání Vašeho přihlašovacího emailu Vám bude odesláno nové heslo, které si budete moci změnit po přihlášení.
Odeslat
/ Tipy a triky /
Jak přihlásit žáky bez loginu a hesla?
Podrobné informaceJak to funguje?Srovnání základních sad

Jak přihlásit žáky bez loginu a hesla?

Nejlépe se vám bude s vaší ASUS Edu Class pracovat, pokud si v systému EduBase vytvoříte seznamy tříd a žáků. Žáci se pak do systému přihlašují svým jménem a heslem. Může však nastat situace, kdy tablety chcete využít s žáky, kteří v systému navedeni nejsou. Pro tento případ disponuje EduBase možností přístupu uživatelů pomocí tzv. PIN kódu, který vyučující žákům při zahájení výuky předá.

PIN kód je několikaciferné číslo, které vidí každý učitel po přihlášení do systému EduBase. Při každém přihlášení je učiteli vygenerován nový PIN kód.

K čemu PIN kód slouží

PIN kód umožňuje přihlášení do systému EduBase i těm uživatelům, kteří nejsou v systému navedeni a nemají tak své přihlašovací údaje (jméno a heslo). Při zahájení výuky předá učitel žákům PIN kód a žáci se pomocí něj přihlásí. Při přihlášení uvedou své jméno, pod který budou při tomto přihlášení figurovat.

Po přihlášení uvidí žáci oznámení, že musí vyčkat na zaslání učebního materiálu vyučujícím. Žáci nemají možnost se sami ve výukovém prostředí pohybovat a zvolit si jiný učební materiál.

Synchronizace obsahu u nepřihlášených žáků

Po přihlášení všech žáků učitel jedním kliknutím na tlačítko  Poslat zobrazí na všech tabletech potřebný učební materiál. Synchronizaci obsahu na žákovských tabletech lze kombinovat i s výběrem třídy (více v tomto článku).

Při řešení testů se výsledky ukládají v databázi výsledků se jménem, které žák při přihlášení zadal.

 

Výhody přihlašování žáků vlastním jménem a heslem

Přihlašování pomocí PIN kódu má své výhody a opodstatnění v určitých situacích. Pro běžnou práci s tablety ale doporučujeme vytvořit seznamy uživatelů a přihlašovat žáky jménem a heslem. Kromě chvilky práce spojené s vytvořením seznamů žáků už to má jen samé výhody:

Vytvoření seznamu žáků je možné nejen ručním přidáváním, ale lze využít také import z vašeho databázového systému nebo propojit systém EduBase s doménovými účty žáků.


Podrobná dokumentace k systému EduBase je dostupná na stránce http://www.edubase.cz/navody.php (on-line nebo v PDF).

29.4.2014