Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Po zadání Vašeho přihlašovacího emailu Vám bude odesláno nové heslo, které si budete moci změnit po přihlášení.
Odeslat
/ Tipy a triky /
Jednoduché interaktivní úlohy na tabletu děti zaujmou
Podrobné informaceJak to funguje?Srovnání základních sad

Jednoduché interaktivní úlohy na tabletu děti zaujmou

Děti jsou nadšené z dotykem ovládaných vzdělávacích materiálů a velice rády řeší úlohy na interaktivních tabulích. Proč jim podobné úlohy nenabídnout i na tabletu? Portál EduRibbon.cz (www.eduribbon.cz) je zajímavý internetový projekt zaměřený právě na interaktivní výuku. Je to úložiště mnoha již vytvořených interaktivních úloh a cvičení, které můžete okamžitě začít využívat na interaktivní tabuli, na běžném počítači nebo tabletu, které podporuje technologii FLASH. Využití portálu je bezplatné a není nutní registrace. Po registraci si ale můžete vytvářet i vlastní úlohy a třeba je sdílet na Facebooku, na svém webu nebo je posílat žákům jako domácí úkol.

Tablety s operačním systémem Windows mají jednu obrovskou výhodu – bez potíží na nich spustíte aplikace založené na technologii FLASH. Díky tomu můžete začít hned využívat také interaktivní úlohy dostupné na portálu www.eduribbon.cz.


Úvodní stránka portálu www.eduribbon.cz

Spousta materiálů - zdarma a bez registrace

Otevřít si stránku může kdokoliv, není nutné se registrovat a ihned si můžete vyhledávat a spustit vybranou interaktivní úlohu. (Na portálu jsou úlohy označeny jako snímky, protože pak se jednotlivé úlohy dají skládat do prezentací, podobně, jako snímky v PowerPointu.) Na stránkách je nyní k dispozici kolem 900 vytvořených úloh z různých oblastí. Vyhledávat se mezi nimi dá podle předmětu, klíčových slov, ale také věku. Autory snímků jsou nejčastěji učitelé, kteří tento systém využívají ve výuce.

Katalog dostupných interaktivních úloh s možností vyhledávání

Po registraci můžete i tvořit

Zaregistrovat se na portálu může kdokoliv – učitel, rodič i žák. Registrace je bezplatná a umožňuje tvorbu vlastních úloh.
EduRibbon.cz nabízí i placený účet (tzv. premium účet), který zpřístupňuje některé rozšiřující funkce (tvorba prezentací, zasílání úkolů žákům, přijímání řešení od žáků, větší množství obrázků v knihovně). Cena je celkem sympatická a učitelům se může hodit.
Vytváření vlastních úloh probíhá přímo na portálu – ve velice jednoduše zpracovaném editoru. Práce v něm je opravdu intuitivní a pokud přece jen něco nebudete umět, máte k dispozici podrobnou nápovědu. Inspirovat se můžete také již hotovými materiály.

Příprava nové úlohy v Editoru interaktivních snímků

Využití interaktivních úloh

To pravé kouzlení se objeví teprve při využití připravených úloh. Učitel má různé možnosti, jak se snímky dál pracovat:

Podpora interaktivních tabulí všech značek

Úlohu si uživatelé spustí na interaktivní tabuli, na tabletu (s Windows nebo s podporou Flash) nebo na počítači. U interaktivní tabule se ještě zastavíme – úlohu lze spustit na tabuli libovolné značky! A to je obrovská výhoda, protože s přenositelnosti prezentací vytvořených v programech dodávaných k interaktivním tabulím mají učitelé značný problém.


Podívejte se na ukázku – toto je vložený interaktivní úkol, který můžete začít hned řešit (tlačítkem  si úlohu můžete zvětšit, lépe se s ní pak pracuje).

21.3.2014