Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Po zadání Vašeho přihlašovacího emailu Vám bude odesláno nové heslo, které si budete moci změnit po přihlášení.
Odeslat
/ Tipy a triky /
Rozvoj týmové spolupráce a komunikace mezi žáky pomocí tabletů
Podrobné informaceJak to funguje?Srovnání základních sad

Rozvoj týmové spolupráce a komunikace mezi žáky pomocí tabletů

Tablety ve třídě by neměly sloužit pouze k frontální výuce v podobě elektronické učebnice. Tablet ve výuce by měl optimálně doplnit průběh výuky a obohatit ji o aktivity, které by byly jinak časově náročné nebo technicky obtížně proveditelné. ASUS Edu Class v této oblasti učiteli nabízí tzv. výukové aktivity. Tablety se zde stávají prostředkem pro rychlý přenos dat k žákům, kteří s nimi dále ve skupinách pracují a diskutují.

Výukové aktivity umožňují učiteli zobrazit na žákovských tabletech např. číslo, příklad nebo větu a s takto „rozdanými kartami“ s žáky dále pracovat. Aktuálně systém EduBase nabízí 5 výukových aktivit a připravujeme další. Pro skupinovou práci jsou určeny aktivity "Náhodné číslo" a Věta a slova".

Náhodné číslo

Učitel nastaví parametry (obor a rozsah čísel, počet barev v pozadí) a po kliknutí se na všech žákovských tabletech zobrazí náhodně vybrané číslo z dané oblasti.
S takto zadanými čísly lze dále pracovat:

Podívejte se na video, jak s tablety a programem EduBase pracuje pan učitel Peter Pallo na Základnej škole R. Dilonga v Trstenné - aktivita "Náhodné číslo" je k vidění od 3:20 minuty.

Všechna čísla mohou mít stejnou barvu v pozadí nebo můžete využít dalších až 5 barev a o tento parametr obohatit své úlohy (např. najděte dvojice čísel, každé z jiné barvy, jejichž součet je násobkem čísla 3).

Věty a slova

Nejen při výuce jazyků se uplatní aktivita Věty a slova, která umožňuje zobrazit na žákovských tabletech větu rozdělenou na jednotlivá slova nebo části vět, případně jakákoliv slova, slabiky či písmena. Učitel si může předem připravit sadu vět a slov, kterou při vyučování vybere a rozešle na tablety žáků. Příklady využití:

Přizpůsobitelnost různým zařízením

Nemusíte se obávat vyzkoušet výukové aktivity na různých tabletech (kombinace značek, operačních systémů i velikostí úhlopříček) nebo chytrých telefonech žáků (BYOD) – zaslaná data se vždy přizpůsobí a optimálně vyplní prostor displeje.

Zapojte se se svými nápady i vy

Při rozšiřování nabídky výukových aktivit úzce spolupracujeme s odborníky s mnohaletou praxí a inspirujeme se jejich každodenní prací ve třídě s žáky. Veliké poděkování zde patří paní Mgr. Lence Kremlíkové (ZŠ B. Hrozného Lysá nad Labem) a panu Mgr. Františku Tomáškovi (emeritní ředitel FZŠ Palachova Brandýs nad Labem). Máte-li také zajímavé nápady na aktivity, které byste rádi realizovali na tabletech, neváhejte nás kontaktovat.

30.4.2014