Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Po zadání Vašeho přihlašovacího emailu Vám bude odesláno nové heslo, které si budete moci změnit po přihlášení.
Odeslat
/ Tipy a triky /
Učitelský tablet jako zdroj důležitých informací k výuce
Podrobné informaceJak to funguje?Srovnání základních sad

Učitelský tablet jako zdroj důležitých informací k výuce

Když stojíte před třídou a probíráte nové učivo, je fajn mít po ruce spoustu dalších informací, které se třeba mohou hodit. S ASUS Edu Class má učitel možnost si u kteréhokoliv učebního materiálu zobrazit na svém tabletu tzv. "učitelský panel". Ten podpůrné informace k probíranému učivu nabídne. 

Učitelský panel je přizpůsoben právě zobrazené a probírané kapitole učiva a zobrazuje k ní relevantní informace:

Učitelský panel lze zobrazit po přihlášení do výukového systému EduBase Cloud a je výhodné využít jej při výuce s interaktivní tabulí nebo dataprojektorem. Informace v učitelském panelu se při přepnutí na další kapitolu/otázku v materiálu automaticky aktualizují a na tabletu tak nalezne vždy ty informace, které právě potřebujete.

Zobrazení učitelského panelu

Po rozbalení nabídky Učitelské nástroje a kliknutí na tlačítko Učitelský panel se zobrazí okno učitelského panelu.Ještě před zobrazením podpůrných informací určených pro učitele si okno můžete přesunout na svůj tablet nebo na druhý monitor. Žáci na tabuli uvidí pouze učební materiál, ale vy budete mít k dispozici mnohem více informací. Teprve pak klikněte na tlačítko Zobrazit.

Podrobný návod: Jak zobrazit učitelský panel na tabletu

Co se zobrazí v učitelském panelu?

Jaký typ informací na svém tabletu naleznete, záleží na učebním materiálu nebo jeho kapitole, který máte zobrazen:

 

Využití rychlých otázek (hlasovací systém), dálkového ovládání obrazu na tabuli a synchronizace výuky na žákovských tabletech bude obsahem dalších článků této série.

Okno učitelského panelu se automaticky ukončí při zavření učebního materiálu nebo jej můžete vypnout kliknutím na tlačítko Zavřít.

 

Podrobná dokumentace k systému EduBase je dostupná na stránce www.edubase.cz/navody (on-line nebo v PDF).

26.3.2014