Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Po zadání Vašeho přihlašovacího emailu Vám bude odesláno nové heslo, které si budete moci změnit po přihlášení.
Odeslat
/ Výhody Windows

Výhody systém Windows

1. Školy pokračují v tom, co znají

Přechod na výuku 1:1 je podstatnou změnou sám o sobě. Pro uživatele (učitele, ředitele, ale i IT správce) je proto dobrou zprávou, že mohou kontinuálně pokračovat ve využívání operačního systému, který dobře znají a jsou již mnoho let zvyklí na něm pracovat.

2. Školy využívají to, co mají

K dispozici je mnoho tisíc nových vzdělávacích aplikací ve Windows Store, ale zároveň mohou školy na těchto zařízeních používat i tradiční desktopové aplikace, tedy obsah, který si pořídily v minulosti. Nová verze Windows je s těmito aplikacemi kompatibilní a škola nemusí „vyhazovat“ léty odzkoušené a u pedagogů oblíbené aplikace. Windows tak zaručuje kontinuitu výukových procesů i správy IT.

3. Ovládaní dotykem, myší, klávesnicí, případně stylusem

Jednoduché ovládaní dotykem, myší, klávesnicí, případně stylusem. Možnost připojení libovolného USB zařízení.

4. Možnost vytvoření více uživatelských účtů na jednom zařízení

Tato možnost je důležitá především tam, kde jedno zařízení používá více žáků a tříd. Pod svým uživatelským profilem najde konkrétní uživatel dokumenty a aplikace, které jsou určené pro něj či vytvořené jím, jde o přehledné a logické řešení.

5. Multitasking

Možnost zobrazení více aplikací vedle sebe. Například na jedné straně otevřená webová stránka a na druhé straně poznámkový blok OneNote, do nějž si žák či učitel bez nutnosti přepínání obrazovek píše poznámky pro svůj projekt.

6. Centrální správa zařízení

Zásadní usnadnění práce IT správce při instalaci aplikací a aktualizací. Také učitel může mít lepší kontrolu nad obsahem, kterému se žáci během výuky věnují. Díky nástrojům typu classroom management může učitel např. konkrétnímu žákovi vypnout nežádoucí aplikaci/webovou stránku či poslat na všechna zařízení ve třídě svou prezentaci.

7. Snadná integrace do stávající infrastruktury

Snadná integrace do stávající infrastruktury a správa pomocí osvědčených nástrojů, včetně připojení do domény (ActiveDirectory).

8. Bezpečnost

• Zabezpečený start systému s ochranou proti rootkitům (SecureBoot) a lepší zabezpečení systému před nežádoucím softwarem (Windows Defender).
• Zabezpečení zařízení i periferií pro přenos dat pomocí šifrování.
• Automatické bezpečnostní aktualizace.
• Prověřené aplikace ve Windows Store.
• Procházení webu pomocí Internet Exploreru s využitím nových bezpečnostních funkcí (Network Monitoring, ApplicationReputation).

9. Podpora plnohodnotné verze Microsoft Office

Podpora plnohodnotné verze Microsoft Office, kterou budou studenti potřebovat pro další studium i budoucí kariéru. Také DUMy (digitální učební materiály vytvořené v rámci financování „EU Peníze školám”) jsou z převážné většiny vytvořeny právě v aplikacích Microsoft Office.

10. Snadné připojení k projektoru

K většině projektorů se lze připojit bezdrátově, učitel může tedy být skutečně mobilní, pohybovat se po třídě a mít nad výukou lepší kontrolu, než když je vázán k počítači či interaktivní tabuli v čele třídy.

Příslušenství

Zpět na úvodní stránku