Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Po zadání Vašeho přihlašovacího emailu Vám bude odesláno nové heslo, které si budete moci změnit po přihlášení.
Odeslat
/ Tipy a triky /
Žáci na tabletech vidí totéž, co učitel prezentuje
Podrobné informaceJak to funguje?Srovnání základních sad

Žáci na tabletech vidí totéž, co učitel prezentuje

Učíte-li ve třídě s interaktivní tabulí nebo projektorem a prezentujete novou látku, chcete, aby žáci na svých tabletech viděli právě tu stránku, o které si zrovna povídáte. Aby nemohli klikat na další stránky nebo se někde „nezapomněli“. S tímto vám v tabletové učebně ASUS Edu Class pomůže funkce „posílání obsahu“ neboli synchronizace zobrazeného obsahu na žákovských zařízeních.

Učitel, přihlášený do systému EduBase, má možnost ze svého tabletu nebo počítače synchronizovat výuku na svém a všech žákovských tabletech. To znamená, že všichni žáci uvidí automaticky stejný učební materiál, stejnou otázku, úlohu nebo stejnou kapitolu, kterou učitel právě zobrazuje na svém zařízení.

Jak zobrazit žákům na tabletech stejný obsah?

Po rozbalení nabídky Učitelské nástroje vyberte třídu, ve které právě učíte. Kliknutím na tlačítko  Poslat se na všech žákovských tabletech zobrazí stejný učební materiál (stejná kapitola, začátek stejného testu), jako máte zobrazeno na učitelském tabletu nebo interaktivní tabuli.

Přechod na další část učebního materiálu může provést pouze učitel a všem žákům se nový obsah automaticky zobrazí. Žáci nemají možnost se sami na další kapitoly přesunovat. Zobrazený materiál se automaticky přizpůsobí jakémukoliv žákovskému zařízení - tabletu s různými úhlopříčkami i smartphonu, na výšku i na šířku. Žáci si mohou sami nastavit velikost písma a dalších prvků.

Řešení testů

Přestože využijete synchronizaci obsahu a zobrazíte žákům na tabletech test, nebudou mít možnost od sebe opisovat. Synchronizace vám v tomto případě pouze pomůže rychle zobrazit požadovaný test na žákovských tabletech. Po spuštění testu se každému žákovi vygeneruje jeho vlastní variace testu – dojde tedy k promíchání pořadí otázek i odpovědí u každé z nich. Dosažené výsledky se vám průběžně zobrazují ve vašem učitelském panelu, takže získáte okamžitý přehled. (Více v článku Hlasovací systém II – testy na tabletech.)

Synchronizace obsahu u nepřihlášených žáků

Pokud nemáte v systému EduBase navedeny všechny žáky a přesto s nimi chcete využít tablety se synchronizovaným obsahem, můžete využít přihlášení žáků přes PIN kód. O tom ale až příště.


Podrobná dokumentace k systému EduBase je dostupná na stránce www.edubase.cz/navody (on-line nebo v PDF).

6.6.2014